Odkażanie narzędzi stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

 

Odkażanie narzędzi stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Żeby zagwarantować kompleksową sterylność oraz czystość przyrządów stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny dezynfekujące w swoim wyjątkowym programie skrupulatnie odkażają narzędzia i niszczą bakterie.

Mechaniczna sterylizacja przeprowadzana jest w 4 łatwych fazach. W pierwszym etapie wszystkie przyrządy stomatologiczne włożone w myjni, są dogłębnie oczyszczane z osadów za pomocą lodowatej, a potem ciepłej wody oraz preparatu myjącego. Następnie program usuwa środki czyszczące, wzmacniając świeży efekt oraz uniemożliwiając odkładanie się osadu. Główny krok, czyli dezynfekcja opiera się na zestawieniu wody oraz wysokiej temperatury w określonej ilości czasu. To w tym miejscu  definitywnie usuwane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym krokiem jest osuszanie przyborów stomatologicznych. Dzięki specjalnym filtrom oczyszczone powietrze osusza przyrządy. To zapobiega powstawaniu na nich zanieczyszczeń, uszkodzeń i rdzy.

Co więcej pełen proces jest szybki, a stosowanie go jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią dogłębnie wymytego i sterylnego zestawu narzędzi stomatologicznych jest bezpieczeństwo.

Kłopot jest w momencie, gdy wyrzynanie ósemek jest niepoprawne. Dla przykładu kiedy wyrastają krzywo czy poza linię zębów, wbijają się w policzek, drażnią dziąsła albo okazują się zębami zatrzymanymi. Najsilniejszy ból może występować ze względu na nacisk na inne trzonowce, a także gdy w pobliżu rozwija się próchnica. Obok bólu w trakcie wyrastania ósemek może wystąpić również gorączka, szczękościsk, a nawet stan zapalny i obrzęk. Wystąpienie takich dolegliwości nie we wszystkich przypadkach kończy się na ekstrakcji ósemek, ale nie ulega wątpliwości, że lekarz stomatolog powinien zaradzić na kłopot.

Zdarza się tak, że ósemki dentysta wyrywa zapobiegawczo, ze względu na to, że w wielu przypadkach oczyszczanie ich szczoteczką jest ciężkie, co czasami prowadzi do powstawania próchnicy. Oprócz ekstrakcji ósemek dentysta może pomóc także innymi metodami. Żeby ułatwić czas wyrzynania, może przyciąć dziąsło i zalecić antybiotyki lub środki przeciwbólowe.

Popularne posty z tego bloga

Pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa

Czy profesjonalne wybielanie zębów u wszystkich daje efekty?

Implanty stomatologiczne w jeden dzień w klinice stomatologicznej