Etapy leczenia zachowawczego u stomatologa

dentysta w gabinecie stomatologicznym omawia etapy leczenia zachowawczego
Leczenie zachowawcze, to jedno z najbardziej powszechnych zadań dentysty, chociaż wzbudza wiele obaw pośród pacjentów, w żadnym stopniu nie jest straszne. Jego zadaniem jest leczenie ubytków próchniczych oraz chorób zębów i przyzębia. Pomimo rozległego zastosowania, leczenie nie jest skomplikowanym ani bolącym procesem. Dzięki łagodnym technikom oraz delikatności działań dentysty, zabieg jest absolutnie komfortowy.

W gabinetach stomatologicznych wszelkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej przeprowadzane są z użyciem miejscowego znieczulenia. To sprawia, że leczenie zębów nie boli i jest w absolutnie komfortowe dla pacjenta. Po zaaplikowaniu znieczulenia pacjent może całkowicie rozluźnić się na czas trwania zabiegu. W takcie właściwej części leczenia, stomatolog usuwa osady, leczy, a potem odtwarza kolor i kształt zęba. Ostatecznie odbudowany ząb musi przypominać resztę, dlatego stomatolog dostosowuje jego kształt. Tak właśnie zostaje zachowany dobry kontakt między zębami.

Leczenie zachowawcze daje pewność pacjentowi, że jego jama ustna pozostaje zdrowa, a wszelkie zmiany próchnicze zostaną zlikwidowane. Regularne kontrole oraz dbałość o zdrowie jamy ustnej eliminują bóle oraz problemy wynikające z rozwoju nieleczonych chorób.

Popularne posty z tego bloga

Pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa

Czy profesjonalne wybielanie zębów u wszystkich daje efekty?

Implanty stomatologiczne w jeden dzień w klinice stomatologicznej