Kanałowe leczenie zęba

zabieg endodontyczny prowadzony przez dentystę
Leczenie kanałowe uznawane za jedno z najtrudniejszych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga precyzyjnego sprzętu i doświadczonego chirurga szczękowego. O tym, że prostsze leczenie zachowawcze nie zadziała, może świadczyć silny ból zęba, zmiana jego koloru, nadmierna wrażliwość lub obrzęk lub stan zapalny. W sytuacji występowania sygnałów, trzeba natychmiast zgłosić się do dentysty, aby był w stanie zadecydować, który typ leczenia będzie efektywniejszy. Z reguły bywa tak, że leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla mocno zniszczonego zęba.

Endodonta, jaki przeprowadza leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, za pomocą którego zabieg jest całkowicie dokładny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu stomatolog endodonta może starannie zobaczyć zniszczoną przez bakterie miazgę zęba oraz określić, jak wielką część zęba trzeba wyleczyć.

W wypadku, kiedy choroba jest rozwinięta, powinno się pomyśleć o zastosowaniu leczenia kanałowego. W przeciwnym razie jedynym rozwiązaniem będzie całkowite usunięcie zęba. Pustkę po usuniętym zębie trzeba jak najszybciej wypełnić, aby zmniejszyć ryzyko kolejnych problemów jamy ustnej. To niestety oznacza nowe koszty – przez potrzebę zakupu protezy albo wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie powinno się bać, dlatego że przeprowadza się je pod efektywnym znieczuleniem miejscowym.

Popularne posty z tego bloga

Pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa

Czy profesjonalne wybielanie zębów u wszystkich daje efekty?

Implanty stomatologiczne w jeden dzień w klinice stomatologicznej