Jak przygotować się do wyrwania zęba?

co robić przed zabigiem wyrwania zęba?

Wyrywanie zęba zazwyczaj wskazuje się w najtrudniejszych przypadkach, gdy naprawienie zepsutego zęba jest niewykonalne. Chirurg stomatolog wyrywa również zęby np. podczas leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, gdy usytuowanie zębów potrzebuje większej powierzchni w szczęce. Obecnie używane znieczulenia w gabinetach dentystycznych powodują, że ekstrakcja zęba jest bezbolesne, ale lepiej wiedzieć, że po zabiegu mogą zdarzyć się dość nieprzyjemne dolegliwości. Z racji tego powinno się przyszykować się do ekstrakcji zęba.

O ile zabieg wyrwania zęba nie należy do najtrudniejszych, stomatolog we wszystkich przypadkach poleca przezorność. Po ekstrakcji czasami występuje słabe samopoczucie, z uwagi na to lepiej wybrać właściwy dzień wizyty oraz w razie potrzeby poprosić o pomoc bliskiej osoby. Kilka dni przed i po zabiegu lepiej nie używać papierosów oraz nie przyjmować alkoholu. Po wyrwaniu zęba nie wolno jeść ani pić przynajmniej przez 2-3 godziny, dlatego lepiej spożyć pełen posiłek przed wizytą u dentysty. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie polecanych przez dentystę leków, płukanek oraz probiotyków. To one wspomagają czas zasklepienia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego lepiej je przygotować. Na wizytę na fotelu u stomatologa powinno się przyjść z bardzo dokładnie umytymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg usunięcia zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się spokojnie. Stomatolog dopilnuje, aby usunięcie zęba było absolutnie bezpieczne.

Popularne posty z tego bloga

Pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa

Czy profesjonalne wybielanie zębów u wszystkich daje efekty?

Implanty stomatologiczne w jeden dzień w klinice stomatologicznej