W jaki sposób uniknąć osłabienia szkliwa zębowego oraz dziąseł

 

W jaki sposób uniknąć osłabienia szkliwa zębowego oraz dziąseł? - stomatolog dentysta

Szkliwo uznawane za najlepszą ochronę zębów, z tego powodu powinno się o nie dbać w ten sam sposób, jak o jamę ustną. Uszkodzenie szkliwa oraz problemy z dziąsłami, np. osunięcie ich linii (recesja) mogą prowadzić do nieprzyjemnych bólu oraz chorób zębów. Aby uniknąć zepsucia szkliwa zębów trzeba stosować się kilku zasad. W przypadku pytań należy skontaktować się z dentystą.

Przede wszystkim najpierw warto skupić się na swojej diecie. Kwasy i bakterie pochodzące z przyjmowania jedzenia mogą negatywnie wpływać oraz powodować demineralizację szkliwa. Najlepiej w głównej mierze ograniczyć ilość słodyczy czy napojów gazowanych. Dentyści kładą też wiele nacisku na dawkowanie fluoru oraz wapnia. Wapń jest potrzebny dla człowieka, a fluor wzmacnia zęby, jednak momencie stosowania zbyt wysokich dawek takich składników może spowodować kłopoty. Ujemny wpływ na szkliwo ma także ścieranie. Ze względu na to nie powinno się stosować zbyt długo past wybielających (z niezwykle dużym współczynnikiem RDA).

Wyjątkową ostrożnością powinno wykazać się również pod względem oczyszczania zębów z osadów. Zaniechanie higieny oraz odkładanie się kamienia nazębnego, niszczy szkliwo i wywołuje choroby zębów i dziąseł. Warto także stosować dobrą technikę szorowania zębów, ponieważ zbyt mocne lub niewłaściwe czyszczenie może obniżać dziąsła i ścierać szkliwo. Instrukcję właściwego szczotkowania oraz korzystania z nici można uzyskać w gabinecie dentystycznym.

Popularne posty z tego bloga

Pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa

Czy profesjonalne wybielanie zębów u wszystkich daje efekty?

Implanty stomatologiczne w jeden dzień w klinice stomatologicznej